top of page
Çevre Dostu Binalar

About Helping Hands

Our Organization

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I'm a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

Misyonumuz

 

Yapı sektörünün sürdürülebilir ilkeler ışığında gelişmesine ve pazarın dönüşümüne öncülük etmek.

 

Vizyonumuz

Mevcut yapı ve yerleşimlerin sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak dönüştürülmüş olduğu ve yeni yapı ve yerleşimlerin bu ilkeler ışığında tasarlanıp uygulandığı bir Türkiye.

Hedeflerimiz

Yüksek verimli, sağlıklı ve konforlu bina kültürünün yaygınlaşması ve yapı sektörü için eğitim, danışma, araştırma ve geliştirme odağı olmak.
Yapı sektörü paydaşlarıyla işbirlikleri kurmak ve birleştirici rol üstlenmek.

Yapılı çevre karbon bütçesinin hesaplanması, gömülü karbon ayak izinin azaltılmasını sağlamak, eko-malzeme ve servislerinin toplam yaşam döngüsünün ve gömülü enerjisinin hesaplanması

Sürdürülebilir binaların belgeleme programlarının geliştirilmesi, uygulanması ve enerji verimli / sürdürülebilir bina belgelerinin finansal araçlara dönüştürülmesi

Kurulumuz

Yönetim Kurulu


Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları

Yönetim Kurulu Saymanı

Yönetim Kurulu Sekreteri

Yönetim Kurulu Üyeleri

Mehmet Sami Kılıç - Turner

Dr. Emre Ilıcalı -  Altensis

Arda Moltay - Mimta

Buğrahan Şirin -  HPP Mimarlık

Zeynep Savcı Özgüven - Özgüven Mimarlık

M. Haluk Sur -  Bireysel

Ebru Ünver Karaer - İltay Mimarlık

Bora Yücel - EE İstanbul

Muzaffer Emiroğlu - DBS Mimarlık

Organizasyon
Şeması

Organizasyon Şeması için tıklayınız. 

 
 

Başkan'ın Mesajı

 

Yeşil Bina sistemlerinin Türkiye’deki çatı derneği olan ÇEDBİK'in geçmişten gelen tecrübesi ile bu dönemde de önemli projelere imza atacağına eminiz. Özellikle sertifika sistemlerinin yaygınlaşması, sertifikalı binaların artması ve en önemlisi bilincin artması gibi ana hedefleri dikkate alarak derneğin üye bazlı büyümesini hedeflemekteyiz. Gelecekte yaşanabilir bir dünya için bölgemizde yapı sektöründe yapabileceğimiz tüm projeleri aktif hale getirmek, her üyeyi bu çalışmalara dahil etmek, yerel ve genel yönetimle çalışmaları büyütmek, gibi hedeflerimiz ile tüm arkadaşlarımızla çalışacağız. Özellikle B.E.S.T yeşil bina sertifika sistemi ile başlayan yolculuğumuz YeS-TR ile devam edecek şekilde gerekli tüm alt yapıyı hazırlıyor. Bu konuda geçmiş tecrübelerle daha güncel bir sistem sayesinde Türkiye’de yeşil bina sayısını arttırmak hedefindeyiz. Böylece gelecekte yaşanabilir ve sürdürülebilir bir Türkiye için bina bazında üzerimize düşen görevi en iyi şekilde ÇEDBİK Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere ÇEDBİK Üyeleri ile beraber yerine getireceğiz. 

Mehmet Sami Kılıç_edited.jpg
bottom of page