top of page
Renkli Kitaplar

Erasmus+

“İnşaatın Yeni Vizyonu: Yeşil Binalar”

 
 
 
erasmus+ logo_beyazarkaplanlı.jpg
Çağrı Adı:

Erasmus + Project Number: 2019-1-TR01-KA202-077708

Proje Süresi:

4 ay + 12 ay (2019- 2022)

Proje Bütçesi:
 

246.398,00 €

Proje Ortakları:
 
 

Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, Universitat Politecnica De Catalunya-İspanya, Casa Corpului Didactic Teleorman- Romanya, UK-Certified Knowledge Association- İngiltere, ee İstanbul

Proje Hakkında

Bu proje ile amaçlanan uluslararası iş birlikleri ile mesleki eğitime katkıda bulunmaktır. Proje sonucunda ortaya çıkacak kitap ve ders müfredatı, AB ülkelerinde ortaklaşa kullanılabilecek ders kitapları sağlayacaktır.

Hazırlanacak olan ders kitapları ve elektronik öğrenme materyalleri mesleki ve teknik eğitim okullarındaki öğrencilerin ve öğretmenlerin yeterliliğini artıracaktır. Bu kaynaklar, sektör temsilcilerinin gözetiminde hazırlanacağı için eğitim ve iş dünyasında da köprü görevi görecektir. Projenin sonuçları mesleki kalitenin artmasına katkıda bulunacaktır.


Proje kapsamında inşaat alanında çalışan yöneticilerin yeşil bina teknolojisi hakkında bilgisini ve yetkinliklerini artıracak, inşaat teknolojisi alanında eğitim gören yaklaşık 40.000 öğrenciye yeşil bina sistemleri hakkında bilgi verilecektir.


Projenin ana hedefleri arasında yeşil bina sektörüne uyumlu yeni mesleki eğitim müfredatları ve modülleri üretmek ve yeşil bina sistemi ile güncellenmiş öğretim materyalleri üretmek yer almaktadır. Bu kapsamda, yeşil bina sistemleri müfredatları oluşturularak içerisinde Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Tesisat Sistemleri Modülleri, Aydınlatma ve Elektrik Sistemleri Modülleri, Sürdürülebilir Bina Tasarımı ve Malzeme Modülleri yer alacaktır.

bottom of page