top of page
Stand-Up Toplantısı

ÜYELİK

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'ne Kimler Üye Olmalı?

 • İmalatçılar

 • İnşaat Firmaları ve Müteahhit Şirketler

 • Enerji ve Kamu Hizmeti Şirketleri

 • Gayrimenkul (İnşaat sahipleri, Tesis yöneticileri, İnşaat müteahhitleri)

 • Gayrimenkul Hizmetleri Sağlayanlar (Komisyoncular, Gayrimenkul yöneticileri, Uzmanlar ve Eksperler)

 • Kar Amacı Gütmeyen ve Çevreci Organizasyonlar

 • Yerel Yöneticiler

 • Profesyonel Şirketler (Muhasebeciler, Mimarlar, Avukatlar, Danışmanlar, Mühendisler, İç Tasarım Uzmanları, Peyzaj Tasarımcıları)

 • Müteahhitlik, İnşaat Şirketleri (İnşaat hacmine göre)

 • Mali Kurumlar (Ödünç verenler, varlık bazında kurumsal yatırımcılar)

 • Sigorta Şirketleri

 • Perakendeciler

 • Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri

 • Kamu Kuruluşları

 

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'ne Neden Üye Olmalısınız?

Yeni İşbirliği Fırsatları
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri senede en az bir kez düzenlenen toplantılarda diğer üyelerle tanışma ve olası işbirliklerini değerlendirme fırsatı bulurlar.

Mevzuat ve Standartlara Doğrudan Etki
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği üyelerinin dernek komitelerinde görev alma hakkı vardır. Bunlar bina kodu ve sertifikasyon, yasal mevzuat, üyelik ve kaynak geliştirme, malzeme ve bilimsel çalışmalar komiteleridir. Böylelikle Yeşil Binalar konusunda merkez konuma sahip olan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde bu konudaki gelişmelerde birebir söz sahibidirler.

Büyük İndirimler
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri derneğin düzenli olarak yaptığı eğitimlerden ve bazı diğer ücretli etkiliklerden indirimli fiyatlardan faydalanma şansı bulurlar. Derneğimiz düzenli olarak yeşil bina sertifika sitemleri (LEED ve B.E.S.T) eğitimleri düzenlemektedir. Derneğin organizasyonuna etkin katılım sergilediği kimi fuarlara katılacak üyelerimiz özel indirimlerden yararlanabilirler. Üyeler Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Genel Kurulu’nda oy hakkına sahip olurlar.

Sosyal Sorumluluk
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri dünyadaki en güncel problemlerden biri olan küresel çevre krizi ve bu problemin çözülmesine çok büyük katkısı olacak olan “Yeşil Binalar’ın yaygınlaşması” misyonunu kendine amaç edinen derneğe destek vererek, sosyal sorumluluk projelerinin etkin destekçisi olduklarını ortaya koyarlar. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri, derneğin logosunu pazarlama malzemelerinde ve web sitelerinde kullanarak bu anlamda diğer kurumların önüne geçerler.

Sektör Odaklı İnsan Kaynakları
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri Yeşil Bina konusundaki eleman arayışları için derneğin web sitesinden ücretsiz faydalanabilirler.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Uzmanlığı
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği üyeleri dernek ile birlikte çevre dostu yeşil binaları ilgilendiren ortak projeleri hayata geçirme fırsatı bulurlar.

Üyelik

Üyelik hakkında tüm talep ve sorularınız info@cedbik.org e-posta adresine bildirilir, kurum yapısına göre aidat bilgisi alınır. Dernek üyeliği için gerekli dokümanlar doldurularak ve belgeler tamamlanarak aşağıdaki Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği İrtibat Adresine gönderilir. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu, üye kabul kararı aldıktan sonra, dernek aidatı banka hesabına yatırılır.

Üyelik formu için tıklayınız

 
 
 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİ:

Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. Defne Sok Flora Residance NO:1 Kat 23 Daire 2314, Ataşehir/İstanbul

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği
Garanti Bankası Nispetiye Şubesi
IBAN TR07 0006 2000 7350 0006 2990 10

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği İktisadi İşletmesi
Garanti Bankası Nispetiye Şubesi
IBAN TR77 0006 2000 7350 0006 2990 11

100+ ÜYE

 
 
bottom of page