top of page
Adalar havadan görünüşü

Dünya Yeşil Bina Konseyi (WGBC)

 
world-green-building-council-logo-E527F931AF-seeklogo_edited.jpg

Dünya Yeşil Bina Konseyi, 1999 yılında kurulan global sürdürülebilir bina çalışmalarını yaygınlaştırmayı ve hız kazandırmayı amaçlayan, temsiliyet hakkı ulusal anlamda bir kuruma verilebilen konseyler birliğidir.

Dünya Yeşil Bina Konseyi, Türkiye'de kurulan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'ni Türkiye'nin ulusal yeşil bina konseyi ve resmi WGBC üyesi olması için desteklemektedir. WGBC dünyadaki yeşil bina konseylerinin oluşumunu tayin etme ve yönlendirme yetkisine sahip tek merciidir.

www.worldgbc.org

 

MİSYON

 

Yapı sektörünün geleneksel yapı metodlarını bırakıp tamamen sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda Çevrenin korunması, ekonominin iyileşmesi, Toplumların; dünyamızın daha sağlıklı varolması için çalışması amacıyla kurulmuştur.

VİZYON

Yeşil Bina Konseylerinin sağlıklı kurulmaları ve gerekli bilgilerle donanmaları, Uluslararası arenada yeşil bina tasarımı ve uygulamasında lider grup olmak, Ülkeler, konseyler ve liderler arasında etkin iletişimi sağlamak, Etkin ve yaygın yeşil bina standartlarına destek vermek Global iyi örnekleri göstermek.

bottom of page