Üyelik Bilgileri

 

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİ'NE NASIL ÜYE OLUNUR?

 

Üyelik hakkında tüm talep ve sorularınız [email protected] e-posta adresine bildirilir, kurum yapısına göre aidat bilgisi alınır. Dernek üyeliği için gerekli dokümanlar doldurularak ve belgeler tamamlanarak aşağıdaki Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği İrtibat Adresine gönderilir. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu, üye kabul kararı aldıktan sonra, dernek aidatı banka hesabına yatırılır.

 

ÜYE BAŞVURU FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

 

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİNE KİMLER ÜYE OLMALI?

 

 

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üye Kategorileri:

İmalatçılar
İnşaat Firmaları ve Müteahhit Şirketler
Enerji ve Kamu Hizmeti Şirketleri
Gayrimenkul (İnşaat sahipleri, Tesis yöneticileri, İnşaat müteahhitleri)
Gayrimenkul Hizmetleri Sağlayanlar (Komisyoncular, Gayrimenkul yöneticileri, Muhammimler)
Kar Amacı Gütmeyen ve Çevreci Organizasyonlar 
Yerel Yöneticiler
Profesyonel Şirketler (Muhasebeciler, Mimarlar, Avukatlar, Danışmanlar, Mühendisler, İç Tasarım Uzmanları, Peyzaj Tasarımcıları) 
Müteahhitlik, İnşaat Şirketleri (İnşaat hacmine göre) 
Mali Kurumlar (Ödünç verenler, varlık bazında kurumsal yatırımcılar)
Sigorta Şirketleri
Perakendeciler
Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri
Kamu Kuruluşları 

 

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİ'NE NEDEN ÜYE OLMALISINIZ?

 

 

Yeni işbirliği fırsatları

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri senede en az bir kez düzenlenen toplantılarda diğer üyelerle tanışma ve olası işbirliklerini değerlendirme fırsatı bulurlar.

 

Mevzuat ve standartlara doğrudan etki

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği üyelerinin dernek komitelerinde görev alma hakkı vardır. Bunlar bina kodu ve sertifikasyon, yasal mevzuat, üyelik ve kaynak geliştirme, malzeme ve bilimsel çalışmalar komiteleridir. Böylelikle Yeşil Binalar konusunda merkez konuma sahip olan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde bu konudaki gelişmelerde birebir söz sahibidirler.

 

Büyük indirimler

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri derneğin düzenli olarak yaptığı eğitimlerden ve kimi diğer ücretli etkiliklerden 50% indirimle faydalanma şansı bulurlar. Deneğimiz düzenli olarak yeşil bina sertifika sitemleri (LEED ve BREEAM) eğitimleri düzenlemektedir. Derneğin organizasyonuna etkin katılım sergilediği kimi fuarlara katılacak üyelerimiz özel indirimlerden yararlanabilirler. Üyeler Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Genel Kurulu’nda oy hakkına sahip olurlar.

 

Sosyal sorumluluk

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri dünyadaki en güncel problemlerden biri olan küresel çevre krizi ve bu problemin çözülmesine çok büyük katkısı olacak olan “Yeşil Binalar’ın yaygınlaşması” misyonunu kendine amaç edinen derneğe destek vererek, sosyal sorumluluk projelerinin etkin destekçisi olduklarını ortaya koyarlar. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri, derneğin logosunu pazarlama malzemelerinde ve web sitelerinde kullanarak bu anlamda diğer kurumların önüne geçerler.

 

Sektör odaklı insan kaynakları

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Üyeleri Yeşil Bina konusundaki eleman arayışları için derneğin web sitesinden ücretsiz faydalanabilirler.

 

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği uzmanlığı

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği üyeleri dernek ile birlikte çevre dostu yeşil binaları ilgilendiren ortak projeleri hayata geçirme fırsatı bulurlar. 

 

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİ ÜYELERİNİN DAVRANIŞ KURALLARI:

 

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği - üyesi olarak tüm yapılı çevrede enerji verimliliği ve çevresel etkinliğin arttırılması ilkelerine bağlı kalacağımı beyan ederim. Bu doğrultuda aşağıdaki ilkelere uyacak ve başkalarının da uymaları için çalışacağım: Enerji verimliliği ve tasarrufu artırma; iç ortam çevresel kalitesini arttırma; kaynak ve malzemelerin verimli kullanılması; iç ortam sağlık şartlarını ve üretkenliğini arttırma; hava, su, toprak, sınırlı kaynaklar ve ekosistemler de dahil olmak üzere çevresel kaliteyi arttırma; tanımı “bugünkü neslin ihtiyaçlarının, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün verilmeksizin karşılanması” olarak yapılan sürdürülebilirliği destekleme. Ayrıca Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu tarafından onaylanan etik belgesinin gereklerine uyacağımı da beyan ederim. 

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİİrtibat Adresi

Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sokak. Hızır Apt. No:2/14, 34340 Levent, Beşiktaş İstanbul, Türkiye

 

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR DERNEĞİ 

 

Banka Bilgileri

   

 

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği 

Garanti Bankası Nispetiye Şubesi
IBAN TR07 0006 2000 7350 0006 2990 10
 
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği İktisadi İşletmesi 
Garanti Bankası Nispetiye Şubesi
IBAN TR77 0006 2000 7350 0006 2990 11